DOŚWIADCZENIE I OGRANIE WYGRAŁO Z MŁODOŚCIĄ I RESPEKTEM

LECH SULECHÓW 0 : 1 CZARNI ŻAGAŃ

Sulechów, Stadion Miejski, 25 sierpnia 2018 roku godzina 17:00

0 -1 Marcin Jankowski 16’

Żółte kartki: Dawid Bajda, Filip Ratajczak, Paweł Szpynda, Ivan Fandaliuk x2, Karol Mikołajczuk – Daniel Witczak x2, Łukasz Kulik

Czerwone kartki: Ivan Fandaliuk 89’ – Daniel Witczak 85’

LECH: 1.Piotr Siwicki – 5. Krzysztof Hauke 10.Maciej Nowakowski 4.Filip Ratajczak(73’ 17.Karol Mikołajczuk) 16.Łukasz Sołtys(80’ 14.Bartosz Heyduk) 9. Dawid Bajda(83’ 18.Marek Szczepaniak) 7.Damian Strzałkowski 8.Dawid Leoszko 6. Nikodem Prządka 11. Paweł Szpynda. Rezerwa: 84.Sebastian Kargul Trener: Dariusz Kurzawa.

CZARNI: 12.Łukasz Kulik – 2.Oktawian Horodyski 4.Łukasz Kowalski 5.Daniel Szkarapat 6.Krzysztof Adamczyk 7.Krystian Chruścicki 10.Maciej Skiba(89’ 11.Dawid Robaszkiewicz) 15.Andrzej Ciepielowski(90’ 13.Kamil Radziszowski) 16.Daniel Witczak 17.Marcin Jankowski(85’ 14.Kacper Kuleczka) 18.Janusz Szkarapat. Rezerwa: 1.Damian Borowski 3.Dorian Ochmański 9.Szymon Otto 8.Radosław Wnęk Trener: Sebastian Horodyski

Sędziowie; Główny: Koza Mateusz Asystenci: Niewiadomski Paweł, Kasperowicz Bartosz

W sobotę podejmowaliśmy jednego z faworytów rozgrywek zespół Czarnych Żagań. Nasi zawodnicy rozpoczęli grę z ogromnym respektem dla przeciwnika. Doświadczona drużyna gości wykorzystała pewną bojaźliwość zawodników Lecha i zepchnęła nasz zespół do defensywy. Na efekt przewagi drużyny z Żagania długo nie musieliśmy czekać. W 16 minucie wyrzut z autu (co do poprawności moglibyśmy podyskutować), dośrodkowanie z lewego skrzydła, piłka mija dwóch naszych obrońców i trafia do Marcina Jankowskiego, który uderzeniem głową zdobywa bramkę. Nasi zawodnicy nie mają pomysłu na skonstruowanie akcji ofensywnych. Goście mają przewagę, dwukrotnie kierują piłkę do siatki lecz ich zawodnicy są na pozycjach spalonych. Od początku drugiej połowy inicjatywa dalej należy do zespołu przyjezdnych. Dobrze na lini bramkowej gra nasz młody bramkarz Piotrek Siwicki, który trzykrotnie wyciąga piłki zmierzające pod poprzeczkę. Od 60 minuty mecz się wyrównuje i Sulechowianie coraz częściej goszczą pod bramką rywali. Bardzo dobrą akcje przeprowadza Damian Strzałkowski, który niestety wychodząc na czystą pozycję zostaje sfaulowany przed polem karnym (zawodnik Czarnych otrzymuje tylko żółtą kartkę, sędzia inaczej spogląda na ostrą grę prowadzoną przez zawodników z Żagania). W doliczonym czasie gry stwarzamy doskonałe sytuacje lecz ich nie wykorzystujemy. Dawid Leoszko strzałem z pola karnego trafia w bramkarza, a Paweł Szpynda w dogodnej sytuacji uderza nad bramką. Doświadczona i bardziej ograna drużyna Czarnych spowalniając grę pokonuje Lecha 1:0. Niestety w następnym spotkaniu ligowym nie zagra Ivan Fandaliuk, który otrzymał dwie żółte kartki w wyniku których ujrzał czerwień i musiał opuścić boisko (szkoda że arbiter nie traktował przewinień zawodników jednakowo, jednych upominając za faul kartkami (Lech) a drugich podobne zagrania (Czarni) interpretując zupełnie inaczej).

Już w najbliższą środę (29.08.18 r.) piłkarzy Lecha czeka kolejne wyzwanie. Na spotkanie w ramach Pucharu Polski do Sulechowa zawita lider lubuskiej IV ligi - Falubaz Zielona Góra. Początek meczu jest zaplanowany na godzinę 17.00 i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków klubu.