Lech Sulechów : Iskra Małomice 3:1 (2:0)

1:0 Damian Strzałkowski 35’

2:0 Damian Strzałkowski 41’(z rzutu karnego)

2:1 Wojciech Wypych 75’

3:1 Dawid Leoszko 89’ (asysta Damian Strzałkowski)

LECH: 1.Piotr Siwicki – 3.Zbigniew Szymczak żk (54’ 5.Krzysztof Hauke) 19.Łukasz Machlik 4.Filip Ratajczak 2.Patryk Klóska (78’ 17.Karol Mikołajczuk) 6.Jacek Szawala 11.Dawid Bajda (70’ 14.Gracjan Markowski) 8.Dawid Leoszko (90’ 16.Marek Szczepaniak) 7.Damian Strzałkowski 9.Michał Greszczyk 15.Konrad Szymański (86’ 10.Patryk Przychodzki) Rezerwowi: 13.Adam Woźniak 18.Paweł Pałasik Trener: Dariusz Kurzawa.

Sobota 13 kwietnia nie okazała się pechowa dla Lecha, sulechowianie nareszcie wygrali pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej pokonując Iskrę Małomice 3:1. Od początku gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, grając agresywnie i rozgrywając szybko piłkę. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła minimalnie niecelnie nad bramką uderzył głową Damian Strzałkowski. Lechici atakowali stwarzając sobie znakomite sytuacje ale niestety byli nieskuteczni. Doskonałe sytuacje do zdobycia bramek mieli Greszczyk, Szymański oraz Strzałkowski lecz strzelali minimalnie obok bramki lub piłka padała łupem dobrze dysponowanego bramkarza z Małomic. Po pierwszych 30 minutach Lech powinien prowadzić 4:0. Iskra nie mogła się przebić przez szczelną defensywę i praktycznie nie zagrażała gospodarzom. W 35 minucie zdecydowane wejście w pole karne Dawida Leoszki zakończone mocnym strzałem po którym bramkarz odbija piłkę pod nogi Damiana Strzałkowskiego, który nie marnuje sytuacji i wychodzimy na prowadzenie 1:0. Zawodnicy Lecha kontynuują napór na rywala i sześć minut później nieprawidłowo zatrzymywany w polu karnym jest zawodnik z Sulechowa, sędzia dyktuje jedenastkę. Pewnym egzekutorem jest Damian Strzałkowski i prowadzimy 2:0. W pierwszej połowie zobaczyliśmy zawodników Lecha walczących o każdą piłkę, rozgrywających piłkę z polotem, atakujących skrzydłami, stwarzających dogodne sytuacje pod bramką rywali. Drużyna gości w drugiej odsłonie meczu nie mając nic do stracenia śmielej zaatakowała. Gospodarze nie potrzebnie cofnęli się do obrony, w ich szeregi wdarła się nerwowość, kontry wyprowadzane z własnej połowy nie przynosiły efektu. W 75 minucie po kolejnym zamieszaniu w polu karnym tracimy bramkę. Przez następne minuty przewagę mają przyjezdni. W końcówce spotkania trener Kurzawa dokonuje korekt w ustawieniu co powoduje uspokojenie gry i doprowadza do podwyższenia wyniku. Akcja najbardziej aktywnych zawodników w tym spotkaniu: Michał Greszczyk przejmuje piłkę z lewej strony boiska, którą zagrywa do Strzałkowskiego, Damian po ziemi podaje do Leoszki a młody zawodnik sulechowskiej drużyny precyzyjnym strzałem z około 18 metrów umieszcza piłkę w siatce przypieczętowując zwycięstwo Lecha. W drużynie gospodarzy zadebiutował Konrad Szymański, który absorbował obronę rywali i będzie dużym wzmocnieniem siły ofensywnej. 20 kwietnia w 21 kolejce spotkamy się z Promieniem w Żarach o godzinie 15:00.