0:2 Marek Wolak 76’

Żółte kartki: Maciej Nowakowski, Ivan Fandaliuk, Łukasz Machlik – Bartosz Suski, Bartłomiej Gronkowski.

LECH: 84.Sebastian Kargul – 5.Krzysztof Hauke (80’ 14. Bartosz Heyduk) 4.Filip Ratajczak (c) 19.Łukasz Machlik 16.Łukasz Sołtys 13.Ivan Fandaliuk 10.Maciej Nowakowski (63’ 15.Paweł Szpynda) 7.Dawid Bajda (72’ 9.Jacek Szawala) 6.Nikodem Prządka 11.Przemysław Złamański (87’ 17.Eryk Bieszko), 8.Dawid Leoszko. Rezerwowi: 1.Piotr Siwicki 2.Paweł Pałasik. Trener: Dariusz Kurzawa

PROMIEŃ: 28.Tomasz Kowalczyk – 4.Bartosz Suski 7.Piotr Czarnota 8.Oleh Frankowych 10.Marek Wolak 11.Bartłomiej Gronkowski (73’ 6.Radosław Żebrowski) 14.Jakub Nowak 16.Jakub Femlak 18.Paweł Danielewski (63’ 15.Krzysztof Wiliński) 19.Łukasz Świdkiewicz (55’ 9.Dariusz Piechowiak) 20.Łukasz Czyżyk. Rezerwowi: 1.Dawid Szala 5.Rafał Rogalski 15.Bartłomiej Pruchnik. Trener: Grzegorz Tychowski.

W 6 kolejce gościliśmy jednego z faworytów (obok Piasta Iłowa, Odry Nietków i Czarnych Żagań) do awansu drużynę Promienia Żary. Do spotkania przystąpiliśmy osłabieni brakiem kontuzjowanych: Damiana Strzałkowskiego i Dawida Lubieńca. Mecz w pierwszej połowie toczył się w środku boiska z nieznaczną przewagą gości. Dobrze spisywała się defensywa Lecha, która powstrzymywała akcje drużyny z Żar przed polem karnym. Zawodnicy z Sulechowa starali się wyprowadzać szybkie kontry, po jednej z nich w doskonałej sytuacji znalazł się Nikodem Prządka lecz po jego uderzeniu głową piłka minimalnie powędrowała nad poprzeczką. Niestety w 38 minucie chwila nieuwagi naszych obrońców i tracimy gola. Akcja z lewego skrzydła, płaskie podanie w pole karne i w zamieszaniu pod bramkowym Marek Wolak kieruje piłkę do siatki. W drugiej połowie częściej gościmy pod polem karnym naszych rywali jednak nie przynosi to efektów (akcje zatrzymywane są przez obrońców, strzelamy niecelnie bądź piłka staje się łupem bramkarza z Żar). Zawodnicy Promienia dążą do podwyższenia wyniku i niestety zdobywają bramkę w 76 minucie. Po niepotrzebnym faulu Łukasza Machlika, do piłki ustawionej przed naszym polem karnym podszedł Marek Wolak i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Lecha. Nasz zespół zostawił na boisku wiele zdrowia lecz ambitnie walcząc uległ wyżej notowanemu rywalowi 0:2. Kolejne spotkanie na wyjeździe z Piastem Czerwieńsk (sobota 15.09 godzina 16:00). Życzymy powodzenia.