VIII kolejka!

Sparta Nietkowice 0-3 KS Lech Sulechów

Bramki dla Lecha: Nikodem Prządka x2, Filip Ratajczak.

Skład Lecha: Kargul, Woźniak, Machlik, Heyduk, Sołtys, Przychodzki, Szawala, Strzałkowski, Prządka, Dmitrzak, Nowakowski.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego to piłkarze sulechowskiego Lecha byli zespołem przeważającym i stwarzającym sobie lepsze sytuacje. Już na początku spotkania dogodną okazję bramkową miał Damian Strzałkowski lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem górą okazał się ten drugi. Chwile później goście mogli już cieszyć się z prowadzenia. Damian świetnie obsłużył Nikodema Prządkę, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Sparty. Nie minęło 20 minut, a wynik spotkania ponownie uległ zmianie. Tym razem w rolę asystującego wcielił się Jacek Szawala, który zagrał piłkę na skrzydło do Nikodema, ten łamiąc akcję do środka zdecydował się na uderzenie, piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców utrudniając przy tym interwencję bramkarzowi gospodarzy. Do przerwy Sparta 0 – Lech 2.
Druga połowa to przewaga gospodarzy, którzy szybko chcieli odmienić losy spotkania. Jednakże bardzo dobrze spisywała się w tym meczu obrona Lecha, uniemożliwiając Sparcie strzelenia gola. Pod koniec spotkania trener Lecha Dariusz Kurzawa zaskakuję zmianą posyłając na boisko Filipa Ratajczaka - nominalnego środkowego obrońcę na atak. Jednakże trenerski nos nie zawiódł, bo już w pierwszej akcji Filip po świetnym rajdzie ustala wynik spotkania. Patryk Przychodzki zagrywał długą piłkę do przodu, Filip wypuszczając ją przed siebie, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, jednocześnie wychodzą sam na sam z bramkarzem, zwodem minął go i strzelił do pustej bramki.
Piłkarzom gratulujemy kolejnego zwycięstwa, a wszystkim kibicom dziękujemy za przybycie i wspieranie drużyny.