W TRZECH MECZACH, TRZY PUNKTY

W minionym tygodniu zawodnicy Lecha rozegrali trzy spotkania w ramach rozgrywek zielonogórskiej klasy okręgowej.

JEDEN BŁĄD ZDECYDOWAŁ O PRZEGRANEJ

27 kwietnia podejmowaliśmy drużynę Piasta Czerwieńsk. Po wyrównanym spotkaniu przegrywamy 0:1. W pierwszej połowie mamy trzy sytuacje (Strzałkowski, Greszczyk, Leoszko), których nie potrafimy wykorzystać. Goście stwarzają sobie jedną okazje do strzelenia bramki. Po zmianie stron ruszamy do ataku jednak brak jest skuteczności (minimalnie niecelny strzał Bajdy). Z upływem minut drużyna z Czerwieńska osiąga nieznaczną przewagę, którą wykorzystuje zdobywając gola w 60 minucie. Niepotrzebny faul przed polem karnym, Wojnarowski wykonuje rzut wolny z około 18 metra, uderza piłkę nad którą przeskakują stojący w murze obrońcy Lecha i wpada ona do siatki. Bardziej doświadczona drużyna Piasta kontroluje przebieg spotkania i nie pozwala na doprowadzenie do wyrównania.

PIERWSZA WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

Kolejne spotkanie rozgrywamy w środę 1 maja udając się do Przyborowa. Środek tygodnia jest dla nas szczęśliwy ponieważ wywozimy z boiska Pogoni trzy punkty. Pierwsza połowa jest wyrównana, dogodnej sytuacji nie wykorzystuje Strzałkowski z drugiej strony doskonałą interwencją popisuje się Siwicki ratując nas przed utratą bramki. Drugą część spotkania rozpoczynamy znakomicie. W 47 minucie po błędzie obrońcy gospodarzy (przedłużenie piłki głową) Greszczyk wbiega w pole karne
i precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Dwie minuty później prostopadłe podanie do Fandaliuka, który jest nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym i jedenastkę na bramkę zamienia Leoszko. Gospodarze zaczynają „bardziej sędziować” mecz niż grać, co wykorzystujemy zdobywając trzecią bramkę, której autorem jest Strzałkowski. Od 60 minuty Pogoń gra w osłabieniu po czerwonej kartce dla zawodnika gospodarzy. Lech cofa się do obrony czego efektem jest bramka w 69 minucie dla zespołu z Przyborowa. Na szczęście opanowujemy sytuację zdobywając bramkę z kontry, którą strzela Greszczyk. Odnosimy pierwsze wyjazdowe zwycięstwo po najlepszym meczu w rundzie wiosennej w wykonaniu zawodników Lecha.

LECH ROZBITY PRZEZ ALFĘ

Tygodniowy maraton kończymy sobotnim (4 maj) spotkaniem z Alfą Jaromirowice. Po doskonałym meczu w Przyborowie liczymy na dobrą postawę Lecha. Niestety zostajemy rozbici (dosłownie) przez gości. Przyjezdni od początku spotkania grają wysokim pressingiem nie dając rozwinąć skrzydeł naszym zawodnikom. Ostra gra gości doprowadza do tego, że już w 17 minucie trener Kurzawa musi dokonać dwóch zmian. Boisko z powodu kontuzji opuszczają Greszczyk i Hauke. Alfa dominuje na boisku czego efektem są dwie bramki zdobyte w ciągu trzech minut. Próby zmiany wyniku przez gospodarzy nie przynoszą efektów, jesteśmy wolni i gramy ospale. Po przerwie ruszamy do odrobienia strat. W 53 minucie przeprowadzamy doskonałą akcję, Strzałkowski obsługuje znakomitym podaniem Leoszkę, który kieruje piłkę do bramki. Kontaktowy gol dodaje animuszu naszym zawodnikom. Goście uporządkowują swoją grę i zbiegiem czasu ponownie osiągają przewagę. Po szybkim rozegraniu piłki i błędach gospodarzy w obronie zdobywają kolejne dwie bramki odnosząc zasłużone zwycięstwo. Do końca rozgrywek pozostało 6 kolejek (do zdobycia 18 punktów), cały czas mamy szanse na utrzymanie wszystko w głowie i nogach zawodników.

22 kolejka:

LECH SULECHÓW : PIAST CZERWIEŃSK 0:1 (0:0)

0:1 Kamil Wojnarowski 60’ z rzutu wolnego.

LECH: 1.Piotr Siwicki- 3.Zbigniew Szymczak (75’ 13.Gracjan Markowski) 19.Łukasz Machlik (77’ 2.Paweł Pałasik) 4. Filip Ratajczak (c) 18.Patryk Klóska 6.Jacek Szawala 11.Dawid Bajda żk (65’ 5.Krzysztof Hauke) 8.Dawid Leoszko żk 7.Damian Strzałkowski 9.Michał Greszczyk 16.Konrad Szymański Rezerwowi: 10.Patryk Przychodzki 14.Bartosz Heyduk 15.Marek Szczepaniak Trener: Dariusz Kurzawa

23 kolejka:

POGOŃ PRZYBORÓW : LECH SULECHÓW 1:4 (0:0)

0:1 Michał Greszczyk 47’

0:2 Dawid Leoszko 51’ z rzutu karnego

0:3 Damian Strzałkowski 60’

1:3 Mateusz Glapka 69’

1:4 Michał Greszczyk 88’

LECH: 1.Piotr Siwicki – 5.Krzysztof Hauke (75’ 14.Bartosz Heyduk) 3.Zbigniew Szymczak 4.Filip Ratajczak (c) 15.Patryk Klóska (80’2.Adam Woźniak) 6.Jacek Szawala 11.Dawid Bajda żk (65’ 17.Gracjan Markowski) 10.Patryk Przychodzki (46’ 13.Ivan Fandaliuk żk) 7.Damian Strzałkowski 9.Michał Greszczyk 8.Dawid Leoszko Trener: Dariusz Kurzawa

24 kolejka:

LECH SULECHÓW : DAR-BOL Alfa Jaromirowice 1:4 (0:2)

0:1 Michał Lewaszow 23’

0:2 Dariusz Iwaśków 26’

1:2 Dawid Leoszko 53’

1:3 Michał Leszczyński 69’

1:4 Jakub Turowski 74’

LECH: 1.Piotr Siwicki – 5.Krzysztof Hauke (17’ 19.Łukasz Machlik) 3.Zbigniew Szymczak 4.Filip Ratajczak (c) 2.Patryk Klóska (70’ 15.Adam Woźniak) 6.Jacek Szawala 11.Dawid Bajda 8.Dawid Leoszko 7.Damian Strzałkowski 9.Michał Greszczyk (15’ 16.Gracjan Markowski żk 60’ 14.Bartosz Heyduk) 13.Ivan Fandaliuk żk Trener: Dariusz Kurzawa

REZERWY WYGRYWAJĄ

Występujące w B Klasie rezerwy wygrały dwa kolejne spotkania. Juniorzy reprezentujący Lecha w tej klasie rozgrywek wzmocnieni kilkoma starszymi zawodnikami pokonali w wyjazdowym spotkaniu

w niedzielę (28 kwietnia) Polonię Nowe Kramsko 2:1. Bramki dla Lecha zdobyli: Jakub Różycki

i Wiktor Polaczyk. W 16 kolejce w sobotę (4 maja) druga drużyna Lecha pokonała na własnym boisku pokonała Jedność Podmokle 6:3 po trzech bramkach Patryka Mendery oraz trafieniach: Bartosza Heyduka, Pawła Pałasika i Jakuba Różyckiego.