GRA SIĘ DO KOŃCA

LECH SULECHÓW 1:2 (0:1) UNIA KUNICE (ŻARY)

Sulechów 21 października 2018 roku godzina 15:30 na Stadionie Miejskim

Sędziowali: Koza oraz Bączkiewicz i Pietrzak

• 0:1 Jarosław Włodarczyk 8’
  • 1:1 Filip Ratajczak 90+2’
  • 1:2 Piotr Kuś 90+3’

LECH: 1.Piotr Siwicki – 5.Krzysztof Hauke 4.Filip Ratajczak 19.Łukasz Machlik (85’ Patryk Przychodzki) 14.Bartosz Heyduk (55’ 3.Nazar Ostasz) 9.Jacek Szawala 11.Dawid Bajda 10.Maciej Nowakowski (74’ Paweł Pałasik) 7.Damian Strzałkowski 6.Nikodem Prządka 8. Dawid Leoszko Trener: Dariusz Kurzawa

UNIA: 1.Rafał Ciesielski – 3.Paweł Karbowski 5.Seweryn Krajewski (80’ 23.Michał Goldewicz) 7.Mariusz Kościesza 13.Sebastian Goc 15.Jarosław Włodarczyk (84’ 9.Patryk Sałandziak) 16.Jarosław Olbryś 17.Denis Matuszewski 19.Jacek Rybak 27.Krzysztof Kiełpiński (75’ 11.Marek Sitarek) 84.Piotr Kuś Rezerwowi: 12.Piotr Bejnar 20.Robert Kufel 21.Paweł Grędzinski 22.Gerard Czabaj Trener: Rafał Ciesielski

Wielokrotnie podczas rozgrywanych meczów słyszymy z boiska „gramy do końca” taką grę zobaczyliśmy podczas niedzielnego spotkania. Nasza drużyna po szybko straconej bramce walczyła do końca aby doprowadzić do wyrównania co jej się udało w doliczonym czasie gry. Niestety w kilka sekund później straciła gola przegrywając bardzo ważne spotkanie. Lech (jak zwykle osłabiony, kontuzje Sołtys i Lubieniec) rozpoczął od zdecydowanych ataków. Unia czyhała na kontry. Po drugiej zdobywa bramkę w 8 minucie. Strzał Jarosława Włodarczyka z około 18 metrów wpada w „okno”, gol stadiony świata. Gospodarze starają się doprowadzić do wyrównania ale nie mają szczęścia, po uderzeniu Dawida Leoszki piłka trafia w poprzeczkę. Pierwsza połowa to walka w środku boiska. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienia. Sulechowianie starają się atakować lecz są powstrzymywani w środku pola i przed polem karnym. Wypracowują dwie dogodne sytuacje. W pierwszej wbiegający z piłką w pole karne zawodnik Lecha jest zatrzymywany i upada w polu karnym, zdaniem sędziego przepisowo(z decyzją można polemizować). W drugiej Nikodem Prządka w dogodnej sytuacji z narożnika pola karnego strzela niecelnie. Pomimo starań nie udaje się wyrównać, goście umiejętnie się bronią. Zbliża się 90 minuta sędzia pokazuje, że dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Gospodarze dążą do zmiany wyniku i nadarza się okazja. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia do Filipa Ratajczaka, który strzałem po ziemi doprowadza do wyrównania. Jest dziewięćdziesiąta druga minuta. Goście wznawiają grę, szybko przerzucając piłkę na prawe skrzydło, wstrzelona piłka wzdłuż pola karnego trafia do Piotra Kusia, który umieszcza ją w siatce. Sędzia odgwizduje koniec meczu, zawodnicy Lecha leżą załamani na murawie – zabrakło koncentracji w ostatnich sekundach.