UNIA KUNICE (ŻARY) : LECH SULECHÓW 2:4 (1:1)

1:2 Damian Strzałkowski 49’

1:3 Damian Strzałkowski 53’

2:3 Mariusz Kościesza 67’ (z rzutu karnego)

2:4 Maciej Nowakowski 75’

LECH: 1.Piotr Siwicki – 3.Zbigniew Szymczak 19.Łukasz Machlik 4.Filip Ratajczak (c) 16.Patryk Klóska 6.Jacek Szawala 9.Patryk Przychodzki (89’ 14.Bartosz Heyduk) 11.Dawid Bajda 7.Damian Strzałkowski 17.Gracjan Markowski (68’ 10.Maciej Nowakowski) 13.Ivan Fandaliuk (90’ 15.Adam Woźniak) Trener: Dariusz Kurzawa

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Lecha w wyjazdowym spotkaniu 27 kolejki zielonogórskiej klasy okręgowej pokonując Unię Kunice (Żary) 4:2. Sulechowianie przystępowali do meczu bez trzech podstawowych zawodników: Michała Greszczyka (kontuzja), Dawida Leoszki (choroba) oraz Krzysztofa Hauke (praca). Pomimo znacznego osłabienia spisali się znakomicie a pierwszoplanową postacią spotkania został Damian Strzałkowski zdobywca hat tricka i asystent przy czwartej bramce, który był nie do zatrzymania dla defensorów Unii. „Strzała” swoją pierwszą bramkę zdobył w 21 minucie dając prowadzenie gościom. Gospodarze wyrównali pod koniec pierwszej połowy po ewidentnym błędzie obrońców z Sulechowa. Od początku drugiej połowy swoje show kontynuował Damian zdobywając w ciągu czterech minut dwa gole. Spore umiejętności pokazał również występujący po raz pierwszy w podstawowej jedenastce niespełna szesnastoletni Gracjan Markowski. Drużyna Unii zdobywa bramkę kontaktową w 67 minucie z rzutu karnego. Riposta Lecha jest bardzo szybka w 75 minucie Strzałkowski wykłada piłkę na 16 metr Maćkowi Nowakowskiemu, który precyzyjnym uderzeniem ustala wynik spotkania. Zespól z Sulechowa wygrał zasłużenie przeważając przez większość meczu. Pozostajemy w walce o utrzymanie, 1 czerwca o godzinie 17.30 podejmujemy Schnug Chociule.